قبلا در مورد درب های شیشه ای کشویی صحبتی کردیم ولی ازاین درب های شیشه ای می توان در حمام استفاده کرد که جذابیت خاصی دارند. اگر از ابتدا در حال طراحی حمام باشید یا آنچه را که در حال حاضر دارید طراحی مجدد کنید، افزودن درب های شیشه ای به حمام می تواند حمام شما را بسیار زیبا تر کند. انتخاب های بیشتری برای درب های شیشه ای حمام وجود دارد.

انواع درب های شیشه ای حمام

ما در این مقاله قصد داریم انواع درب های شیشه ای حمام را به شما معرفی کنیم تا با درب های شیشه ای حمام و کارایی آنها آشنایی بیشتری پیدا کنید.

درهای دوش بای پس

درهای-دوش-بای-پس-شیشه-ای-حمام

در درجه اول درهای حمام بای پس است. درب های کنارگذر که بیشتر به عنوان درهای شیشه ای کشویی حمام شناخته می شوند، مانند درهای کشویی حیاط از کنار  عبور می کنند. درهای دوش بای پس ممکن است دارای یک پنجره تنظیم شده باشد که یک طرف آن روی یک مسیر کشیده می شود و در آن مسیر یا می توان غلطک های دستی در آن قرار داد، یا قطعه کشویی می تواند بدون پشتیبانی اضافی بلغزد یا هر دو صفحه شیشه ای می توانند حرکت کنند. آنها از نظر فضا بسیار کارآمد هستند (برای باز شدن نیاز به هیچ فضایی ندارند) و در مقایسه با انواع دیگر درها می توانند بسیار ارزان باشند. درهای حمام بای پس همچنین می توانند روی دوش های وان حمام یا دوش های جداگانه، جداگانه نصب شوند. برخی از معایب درهای شیشه ای حمام می تواند شامل تمیز کردن مسیرهایی باشد که درها در آن قرار دارند، مخصوصاً قسمت پایینی که آب می تواند در آن جمع شود.

درهای حمام لولایی و محوری

درهای حمام لولایی و محوری

درهای حمام لولایی و محوری هر دو درب روی لولا باز می شوند، اما تفاوت به نوع لولا که بر روی آنها آویزان شده و محل قرارگیری آنها بستگی دارد. درب دوش لولایی بر روی لولا کار می کند که اجازه می دهد فقط در یک جهت، معمولاً به بیرون باز شود. با این حال، درب دوش محوری نیز بر روی لولا باز می شود، اما این ویژگی را دارد که می تواند در هر دو جهت باز شود. شما می توانید تفاوت را مانند درب دوش لولایی مانند درب اتاق خواب یا حتی خود خانه در نظر بگیرید، در حالی که درب محوری مانند یک درب تاب دار در سالن است  و در صورت لزوم می تواند به سمت داخل یا خارج بچرخد.

این چرخش هر دو درب هم یک مزیت و هم یک اشکال محسوب می شود، زیرا آنها یک دهانه بزرگتر و دسترسی به وان یا محفظه دوش ایجاد می کنند، اما به فضای کافی در فضای اختصاص داده شده برای بازکردن کامل درب نیاز دارند. درهای دوش لولایی و گردان معمولاً در محفظه های دوش جداگانه دوش های طاقچه ای یا گوشه ای یافت می شوند، به این معنی که آنها اغلب در فضاهای کوچکتر قرار می گیرند، جایی که درهای دوش دور زدن بسیار گسترده است.

انتخاب درب دوش برای حمام

هنگامی که تصمیم گرفتید چه نوع درب شیشه ای حمام می خواهید ، باید نوع شیشه را انتخاب کنید.

شما می توانید شیشه ای شفاف داشته باشید که به شما این امکان را می دهد تا از طریق شیشه ببینید و خطوط تمیز و ظاهری مدرن داشته باشید.

اگر کمی حریم خصوصی بیشتری را ترجیح می دهید، می توانید شیشه های تزئینی داشته باشید، با شیشه مات و یا شیشه های حکاکی که  دو گزینه محبوب هستند، زیرا هر دو می توانند بدون نیاز به بخار حمام ظاهر شیشه مه آلود را ایجاد کنند.