آلومینیوم یا چوب، کدام نوع نرده برای شما مناسب است؟

آلومینیوم یا چوب ... کدام نوع نرده برای شما مناسب است ؟

بعضی اوقات ، ایده های کلاسیک و سنتی به طور محسوس بهتر از گزینه های جدید هستند.  اما برای انتخاب مدل های جدید و پیشرفته دلایل زیادی وجود دارد.

به عنوان مثال ماشین را در نظر بگیرید. برای استفاده ، همه افراد اتومبیل جدیدتر را ترجیح می دهند. از نظر ایمنی تا عملکرد  تفاوت بسیار زیادی بین مدل قدیمی و جدید وجود دارد. بنابراین تفاوت بسیای در نرده کلاسیک چوب در مقایسه با یک نرده مدرن تر مانند آلومینیوم نیز وجود دارد.

 چند مورد از تفاوت های  آلومینیوم و چوب

نگهداری

 نرده های چوبی صدها سال به دلیل  در دسترس بودن و سازگاری بالا بسیار مورد استفاده بودند. با وجود طول عمر چوب، بزرگترین مسئله دوام کم و نیاز به نگهداری زیاد است.  چوب ها با در معرض قرار گرفتن در مقابل رطوبت، خشکی و نور خورشید دچار پوسیدگی و خرد شدگی می شوند. با آسیب دیدن بخشی از نرده ها ، باید کل نرده ها تعویض شود زیرا جایگزینی و تعویض قسمتی از چوب امکان پذیر نمی باشد.

نرده های آلومینیومی نیاز به تعمیر  و شرایط خاصی برای نگهداری ندارد. نرده آلومینیومی به عنوان یک ماده فلزی ، مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی و خرد شدگی دارد. بر خلاف سایر قطعات فلزی ، آلومینیوم زنگ نمی زند و برای حفظ ظاهر بکر خود به سادگی به تمیزکاری نیاز دارد. آلومینیوم در برابر انواع شرایط نامساعد مقاومت می کند و از نظر ساختاری  سالها در جاده ها سالم می مانند.

زیبایی ظاهری

چوب می تواند در تنظیمات مختلف بسیار زیبا به نظر برسد. چوب به دلیل تنوع و قابلیت رنگ آمیزی آن می تواند به راحتی با محیط اطراف خود مطابقت داشته و سازگار شود. چوب همچنین توانایی تراشکاری و سایر طرحهای پیچیده را دارد. متأسفانه ، این طرح ها با خرد شدن و پوسیدگی می توانند خراب شوند.

برخلاف نمونه آلومینیومی ، چوب بسیار ناهموار و غیر قابل ساخت است. به همین دلیل ، طراحی ها معمولاً به اجرای مستقیم محدود می شوند و اغلب اوقات حجیم و دست و پا گیر به نظر می رسند.  آلومینیوم را می توان به صورت خمیده و به اشکال مختلف خم کرد تا طرح های طبیعی تر و زیبایی بیشتری داشته باشد .  علاوه بر این ، به دلیل مقاومت کلی آلومینیوم ، مواد کمتری برای ایجاد پشتیبانی ساختاری مشابه چوب مورد نیاز است.  ترکیب این عوامل باعث می شود که از آلومینیوم در نرده های مختلف استفاده شود که نه تنها عالی به نظر می رسد ، بلکه اغلب اوقات می تواند مقرون به صرفه تر باشد.

دانستن تفاوت همانطور که قبلاً بحث کردیم ، انتخاب میان یک پیشنهاد کلاسیک و جدید همیشه آسان نیست. هنگام تصمیم گیری بین دو محصول ، همیشه مهم است که تفاوت عمده را بدانید. در حالی که ممکن است در ابتدا یک ماده چوبی نوستالژیک و کلاسیک گزینه عالی و ارزان تری به نظر برسد ، اما هزینه های جایگزینی و عدم قابلیت انعطاف پذیری چوب می تواند به سرعت هزینه های زیادی را برایتان به وجود بیاورد.

سوالی در مورد نرده آلومینیومی دارید؟  لطفا برای ارتباط با ما راحت باشید.  اگر علاقه مند به تهیه نرده آلومینیومی هستید ، با ما تماس بگیرید.