آیا می توان نرده های آلومینیومی را رنگ آمیزی کرد؟

یک لایه رنگ تازه می تواند برای دیوارها، درها و حتی نرده ها معجزه کند. بعلاوه ، استفاده از آن ارزان و آسان است. متأسفانه، همه مواد برای رنگ مناسب نیستند. برخی از آنها پوسته پوسته می شوند یا آسیب می بینند.

آیا می توان نرده آلومینیومی را رنگ آمیزی کرد؟” شاید سالها پیش نرده آلومینیومی خریداری کرده اید و حالا به فکر رنگ کردن نرده آلومینیومی هستید.یا خانه جدیدی خریداری کرده اید که از قبل دارای نرده آلومینیومی بوده است، اما فکر می کنید در رنگ دیگری بهتر به نظر می رسد. در هر صورت، شما امیدوار به تغییر رنگ هستید. حال بیایید به سوال آیا می توان نرده آلومینیومی را رنگ آمیزی کرد؟ پاسخ دهیم، جوابمان بله است.

آیا می توان نرده های آلومینیومی را رنگ آمیزی کرد؟

آیا رنگ کردن نرده آلومینیومی ساده است؟ متاسفانه نه.

نرده های آلومینیومی نباید رنگ آمیزی شوند. این روزها، آنها در طول فرآیند تولید با یک پوشش پودری بسیار مقاوم پوشانده می شوند. نرده ای با روکش پودر در برابر خوردگی مقاومت می کند و زیبا می ماند. حتی با گذشت سالها و برخورد نرده ها با دمای شدید، یخ، برف، رطوبت، باد و سایر موارد، تکان نمی خورد. لازم نیست نگران پوسته پوسته شدن ، ترک خوردن یا زنگ زدن آن باشید.

به علاوه ، این مزایا نیازی به تلاش شما ندارد. برای اطمینان از اینکه روکش نرده در وضعیت مطلوبی باقی مانده است ، نیازی به تعمیر و نگهداری نیست.

با توجه به استحکام و دوام پوشش پودری نرده های آلومینیومی، توصیه می کنیم در صورت لزوم نرده های خود را رنگ آمیزی کنید. به عنوان مثال ، اگر نرده شما بسیار قدیمی است و پوشش اصلی در حال خراب شدن، کنده شدن یا ترک خوردن است، ممکن است به رنگ آمیزی آن فکر کنید. همچنین اگر نرده آلومینیومی را قبلاً رنگ آمیزی کرده اید یا رنگ نرده را دوست ندارید، رنگ آمیزی کنید.

نحوه رنگ آمیزی نرده آلومینیومی

رنگ کردن نرده آلومینیومی، نیاز به آماده سازی کامل و مناسب دارد. این بدان معناست که تمام آلودگی ها و زنگ زدگی ها را بمالید، پرایمر بزنید و سطح را برای چسبندگی خوب بکشید.

ابتدا، اگر نرده های شما خارج از منزل است، منتظر یک روز بدون باران یا رطوبت بمانید. رطوبت گاهی می تواند روند نقاشی را مختل کند. هوای آفتابی و خشک به خشک شدن سریعتر رنگ کمک می کند.

در مرحله بعد ، باید نرده را کاملاً تمیز کنید. هرگونه کثیفی، روغن، خوردگی یا حتی گریس انگشت می تواند چسبندگی رنگ را مختل کند. ابتدا نرده را اسفنج سنباده مالش دهید تا مطمئن شوید که پرایمر و رنگ می توانند به نرده بچسبند. پس از اتمام کار سنباده زنی، گرد و غبار را از روی نرده پاک کنید. اگر نگران چربی هستید، ممکن است بخواهید از روغن چرب کننده نیز استفاده کنید. نکته مهم این است که نرده را تا حد ممکن تمیز کنید تا پرایمر به هر گوشه و کنار سطح بچسبد.

در عرض 2-4 ساعت، پس از خشک شدن پرایمر، می توانید رنگ مورد نظر خود را اعمال کنید. باز هم ، مطمئن شوید که رنگ مخصوص فلز است و اگر در حال کار بر روی نرده در فضای باز هستید، رنگی را پیدا کنید که بتواند در برابر آب و هوا نیز مقاومت کند. دستورالعمل های روی قوطی رنگ را دنبال کنید ، اما به طور کلی می توانید انتظار داشته باشید که حدود 24 ساعت منتظر بمانید تا رنگ کاملاً خشک شود. بسته به رنگ و نرده ، ممکن است لازم باشد یک لایه اضافی برای پوشش کامل استفاده کنید.

خرید نرده جدید

به یاد داشته باشید که نرده های آلومینیومی این روزها در رنگهای مختلف موجود است، بنابراین به جای رنگ آمیزی یک نرده فرسوده، ممکن است بخواهید روی یک نرده جدید سرمایه گذاری کنید. آلوفکس انواع نرده آلومینیومی در رنگ های طرح چوب، سیاه، سیلور، طلایی و … ارایه می دهد.