چرا بالکن شیشه ای؟ بالکن شیشه ای چیست؟

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای  دارای یک سیستم ساده می باشد. صفحات شیشه ای روی ریل های آلومینیومی می لغزند. شیشه بالکن ها در مکان های مناسب در بالکن جمع و باز می شوند. بالکن یک محیط دلچسب و به ویژه یک فضای  مهم در محیط های شهری می باشد.

در چند دهه گذشته بالکن ها با PVC و آلومینیوم به فضای بسته تبدیل می شدند. این روش بالکن را فقط به اتاق دیگری در خانه تبدیل می کند اما بالکن شیشه ای بر این محدودیت غلبه می کند و به بالکن اجازه می دهد عملکرد  و زیبایی خود را حفظ کند.

بالکن شیشه ای انعطاف پذیری بالایی دارد شما می توانید با بستن شیشه ها از بالکن به عنوان  ” یک اتاق دیگر ” استفاده کنید ، یا می توانید شیشه را باز و تا کرده و از آن به عنوان “یک فضای باز دلنشین ” استفاده کنید.

محصور شدن یک بالکن با پی وی سی یا آلومینیوم نمای ساختمان را ناخوشایند می کند. بالکن شیشه ای این مشکل را ندارد. شیشه یک ماده شفاف و زیباست ، بنابراین با معماری هر ساختمان سازگار می باشد.

چند مورد از مزایای بالکن شیشه ای

جام بالکن
  • سیستم های بالکن شیشه ای ، بالکن ها را به فضاهای مناسب تبدیل می کنند ، زیرا بنا به میل خود باز و بسته می شوند.
  • سیستم های بالکن شیشه ای  با منطبق بودن سبک معماری ساختمان نمای زیبایی را ایجاد می کنند.
  • سیستم های بالکن شیشه ای انعطاف پذیری و سهولت استفاده بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهند. صرف نظر از شرایط آب و هوایی می توان از بالکن استفاده کرد.
  • سیستم های بالکن شیشه ای موارد نامطلوب را دور نگه می دارد و از صوت ، گرد و غبار ، برگها ، گرده ها ، حشرات ، پرندگان ، لانه های پرندگان و فضله پرندگان محافظت می کند.
  • سیستم های بالکن شیشه ای حاوی پروفیل های ریلی هستند که عایق حرارتی و مرزبندی واضح داخل و خارج را ایجاد می کنند.
  • سیستم های بالکن شیشه ای عایق صوتی و حرارتی بسیار خوبی را ایجاد می کنند .

بالکن شیشه ای چیست؟

بالکن شیشه ای یک فضای مرتفع در فضای باز است که توسط پانل های شیشه ای محصور شده است. در این نوع بالکن به جای استفاده از نرده های فلزی آجر یا چوب برای محصور کردن بالکن از شیشه استفاده می شود. به همین دلیل بالکن شیشه ای نامیده می شود.

انواع بالکن شیشه ای

شیشه یک ماده بسیار انعطاف پذیر است که می تواند برای اهداف گسترده ای مورد استفاده قرار گیرد. از پانل های شیشه ای به همان اندازه که در بالکن های کوچک یا بالکن های ژولیت می توان از آن استفاده کرد همانطور می توان در مکان های بزرگتر نشیمن نیز استفاده کرد.

دو نوع اصلی بالکن شیشه ای، قاب و بدون قاب وجود دارد. نرده های شیشه ای قاب دار از ستون های پشتیبانی کننده استفاده می کنند که اغلب از فولاد ضد زنگ ساخته نشده اند و صفحات شیشه ای را در جای خود نگه می دارند. نرده های شیشه ای بدون قاب هیچ پایه ای ندارند و در عوض صفحات شیشه ای را با استفاده از یک کانال شیاردار در سطح کف پشتیبانی می کنند. با بالکن می توان پنل ها را به قسمت خارجی پایه بالکن نیز متصل کرد. ریل های بالایی را می توان برای پشتیبانی بیشتر و همچنین ایجاد راحتی بیشتر در صورتی که افراد بخواهند آن را نگه دارند، اضافه کنند.

آیا بالکن های شیشه ای ایمن هستند؟

نرده های شیشه ای به اندازه سایر مواد در بالکن پشتیبانی و محافظت می کنند. پانل های شیشه ای چه در طراحی چهارچوب و چه بدون قاب استفاده شوند، تکیه گاه های محکمی هستند ، یعنی کسی را که به آن تکیه می دهد یا به آن ضربه می زند، تحمل می کند. بالکن شیشه ای ها طبق استانداردهای دقیق ایمنی و استقامت ساخته می شوند. از شیشه های چند لایه و گرما استفاده می شود زیرا بسیار قوی هستند و همچنین در برابر خرد شدن مقاوم است.