چگونه هنگام کمبود بودجه پنجره های دو جداره را شبیه سازی کنیم؟

پنجره های دو جداره می توانند مزایای قابل توجهی را در خانه شما ایجاد کنند: از راحتی بهتر در زمستان و تابستان گرفته تا کمک به صرفه جویی در هزینه های انرژی. اما در حالی که پنجره‌های دو جداره می‌توانند ارزش و عملکرد بلندمدت باورنکردنی ارائه دهند، همیشه در بودجه ساخت خانه مورد توجه قرار نمی‌گیرند.

چه در حال ساخت خانه برای خودتان باشید و چه به صورت انبوه در خانه سازی مشغول، هزینه تقریباً همیشه یکی از ملاحظات کلیدی هنگام ساخت خانه است.

شیشه

در حالی که پنجره‌های دو جداره می‌توانند ارزش بسیار زیادی داشته باشند و سود قابل توجهی در بهره‌ وری انرژی داشته باشند، اما می‌توانند گران باشند. و زمانی که بودجه کمی دارید، گاهی اوقات هزینه های پیش بینی نشده می تواند بسیار ناخواسته باشد.

پنجره های دو جداره

ما در این مقاله راهکارهایی را در مورد اینکه چگونه می‌توانید حین کمبود بودجه بدون استفاده از شیشه‌های دو جداره به بهره‌وری انرژی نزدیک شوید، ارائه می دهیم.

در برخی موارد  بسته به چیدمان خانه شما، موادی که با آن ساخته اید و اولویت های خاص خود برای بهره وری انرژی ممکن است بتوانید بدون صرف هزینه زیاد برای دوجداره کردن هر پنجره در خانه، به دستاوردهای بهره وری انرژی دست یابید. .

قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم، مهم است که توجه داشته باشیم که هر خانه متفاوت است. هر خانه دارای چندین متغیر منحصر به فرد است که به بهره وری انرژی و رتبه بندی کلی انرژی شما کمک می کند.

در حالی که این یک راهنمای مفید است، توصیه می‌کنیم قبل از تصمیم‌گیری یا اجرای هر یک از روش‌های زیر با یک ارزیابی‌کننده انرژی معتبر حرفه‌ای تماس بگیرید.

دیوارهای داخلی خانه خود را بدون هیچ شرطی عایق بندی کنید

برای رسیدن به این هدف، باید مفهوم بدون شرط و نحوه طبقه بندی اتاق های مختلف خانه در گزارش انرژی را درک کنید.

منظور از بدون شرط این است که دیوار های هر جایی از خانه از جمله گاراژ، حمام، اتاق ها را عایق بندی کنید تا از نشت هوای خانه جلوگیری شود.

با نشتی هوای مطبوع کمتر، احتمالاً انرژی کمتری برای گرم کردن یا خنک کردن خانه مصرف خواهید کرد. کاهش مصرف انرژی به طور بالقوه می تواند به بهبود رتبه بندی انرژی کمک کند.

اتاق‌های استراحت و آشپزخانه‌ها معمولاً به دلیل زمان زیادی که مردم در این مناطق می‌گذرانند، نسبت به اتاق‌های دیگر خانه، بار مکانیکی بالاتری دارند.

از شیشه های کم گسیل در پنجره های سراسر خانه خود استفاده کنید

شیشه با تابش کم (همچنین به عنوان شیشه «e» low نیز شناخته می شود) می تواند به جلوگیری از خروج گرمای خورشید از اتاق و همچنین بهینه سازی دریافت گرمای خورشیدی به اتاق کمک کند.

در برخی شرایط، بسته به جهت و اندازه پنجره‌های خود، می‌توانید با استفاده از پنجره‌های تک جداره با شیشه‌های تابش کم، به جای ارتقاء به پنجره دوجداره، به بهبودهای کوچکی در رتبه‌بندی انرژی خود برسید.

با توجه به آنچه گفته شد هر جا که بودجه اجازه دهد شیشه دو جداره قطعا برای بهبود قابل توجه عملکرد انرژی ترجیح داده می شود.

یک رویکرد استراتژیک و مبتنی بر داده برای شیشه های دوجداره خاص در سراسر خانه داشته باشید

اگرچه تکنیک های ذکر شده در بالا می توانند بهبودهایی را در بهره وری انرژی ایجاد کنند، اما پنجره های دو جداره احتمالاً مهمترین مزیت ها را در سراسر خانه ایجاد می کنند.

با این حال، قبل از اینکه متعهد شوید هر پنجره را دوجداره کنید، ارزش دارد که مناطق اولویت خود را شناسایی کرده و ابتدا آن مناطق را دو جداره کنید. به طور معمول، این موارد عبارتند از:

  • آشپزخانه ها
  • سالن های استراحت
  • اتاق های غذاخوری و
  • اتاق های دیگری که احتمالاً زمان زیادی را در آنها سپری خواهید کرد.

این مناطق از خانه معمولاً به بالاترین “بارهای گرمایش و سرمایش مکانیکی” نیاز دارند که عاملی کلیدی در تعیین رتبه انرژی کلی هر خانه یا آپارتمان است.

بسته به جهت خانه شما و سایر عوامل، مواردی وجود داشته است که یک یا دو پنجره دوجداره باعث افزایش بهره وری انرژی می شود که می تواند رتبه بندی تجدید نظر شده ای را برای خانه ایجاد کند.

چگونه تعیین می کنید که کدام اتاق ها را در اولویت قرار دهید؟

اطلاعات تشخیصی تولید شده در گزارش انرژی می تواند راهنمایی های واضح و مشخصی را در رابطه با بارهای مکانیکی گرمایش و سرمایش هر اتاق به شما ارائه دهد. با این اطلاعات، می‌توانید هزینه‌های خود را برای واحدهای پنجره دوجداره بر اساس مکان‌هایی که بهترین ارزش را برای پول دریافت می‌کنید اولویت‌بندی کنید: احتمالاً اتاق‌هایی با بالاترین بار گرمایش و سرمایش در اولویت هستند.

آیا می‌دانستید به عنوان یک قاعده کلی، پنجره‌ها در حمام، توالت اغلب می‌توانند اولویت‌های پایین‌تری برای شیشه‌های دوجداره در نظر گرفته شوند. این بدان معناست که هوای داخل آن مناطق خانه شما ممکن است در محاسبه کلی رتبه بندی انرژی نقش نداشته باشد.

نتیجه گیری

مثل همیشه، بهترین راه برای اطمینان از اینکه رویکرد مناسبی برای شرایط خود دارید، صحبت با یک متخصص است.

خواه به دنبال درک بیشتر در مورد بهره وری انرژی، یادگیری در مورد شیشه های دوجداره، یا کشف بهترین محصولات در و پنجره برای پروژه منحصر به فرد خود هستید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. امروز با تیم مجرب آلوفکس تماس بگیرید تا بیشتر بدانید.