ایجاد محوطه بالکن

محوطه بالکن

محوطه بالکن یک راه ایده آل برای شبیه سازی بالکن به فضای داخلی است. البته انواع مختلفی را می توان مد نظر داشت ولی هدف کلی همین است.

در این راهنما، ما تمام آنچه را که باید در مورد محوطه های بالکن آپارتمان بدانید را پوشش خواهیم داد. در پایان، باید بدانید که کدام یک برای نیازها و بودجه شما مناسب است.

محوطه بالکن چیست؟

محوطه بالکن چارچوبی است که به ساختار بالکن موجود تعبیه شده است که آن را بیشتر به فضای داخلی تبدیل می کند. به عنوان مثال، نصب یک محفظه بالکن ساخته شده از شیشه اساساً آن را به یک اتاق آفتابگیر تبدیل می کند.

بسته به متریال مورد استفاده، محوطه های بالکن آپارتمان ها را می توانید به یک اتاق داخلی دیگر یا یک فضای ترکیبی تبدیل کنید که در ماه های سردتر در داخل خانه و در ماه های گرمتر در فضای باز باشید.

چرا محفظه های بالکن برای آپارتمان ها نصب می شود؟

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است بخواهید یک محفظه بالکن نصب کنید. این شامل:

  • ایجاد یک اتاق اضافی برای آپارتمان شما

  • محافظت در برابر هوای سخت تر (باران، باد و غیره)

  • حشرات و آفات را دور نگه دارید

  • محافظت از حیوان خانگی یا بچه

محفظه بالکن می توانند برای کنترل دمای داخل آپارتمان نیز عالی باشند. به عنوان مثال، اگر از شیشه استفاده می کنید، می تواند به گرم نگه داشتن آپارتمان شما در زمستان کمک کند.

اگر از بوم یا متریال مشابه استفاده می کنید، می تواند در تابستان به عنوان آفتابگیر نیز عمل کند.

ملاحظات قبل از نصب محوطه بالکن

مانند هر پروژه ساختاری دیگری، اطمینان از داشتن مجوزهای مناسب و برنامه ریزی درست کارها ضروری است.

قبل از شروع با شرکت مورد نظر خود مشورت کنید، زیرا ممکن است محدودیت هایی در مورد موادی که می توانید استفاده کنید یا حتی می توانید یک محوطه بالکن نصب کنید وجود داشته باشد.

همین امر در مورد اجاره‌کنندگان نیز صادق است، اما بدیهی است که ابتدا باید با صاحبخانه یا شرکت مدیریت ساختمان خود مشورت کنید. احتمالاً گزینه های محدودتری خواهید داشت، اما صاحبخانه شما احتمالاً به شما اجازه می دهد یک سازه موقت را نصب کنید.

سپس، باید هزینه را در نظر بگیرید. باید روشی را انتخاب کنید که نه تنها با بودجه شما مطابقت داشته باشد، بلکه با سبک کلی شما نیز مطابقت داشته باشد.

در نهایت، گزینه موقت یا دائمی را انتخاب کنید. محفظه های بالکن شیشه ای اغلب دارای پنجره های باز هستند که آنها را به انعطاف پذیرترین انتخاب تبدیل می کند.

اما چیزی مانند بوم یا پارچه را می توان به راحتی در زمانی که دیگر آن را نمی خواهید از بین ببرید.

انواع محوطه بالکن

در زیر برخی از رایج ترین ایده های محوطه بالکن آورده شده است..