سایبان جمع شونده یا سقف جمع شونده ؟

سایبان یا سقف جمع شونده

پرگولا می تواند یک ساختار سنتی با تیرها و یا یک سازه مدرن باشد که به صورت قاب جعبه باز ساخته شده است. در هر صورت ، این ساختارها می توانند یک فضای بیرونی را تعریف و تغییر دهند. بسته به طراحی سقف، پرگولا ها در یک روز گرم تابستان سایه جزئی نیز ایجاد می کنند. برای آشنایی بیشتر با ساختار پرگولا مقاله را از لینک دنبال کنید. برای پوشش قوی تر، آلوفکس سایبان یا سقف جمع شونده را برای محافظت کامل در برابر آفتاب و باران ارائه می دهد.

یک سوال متداول توسط مشتریان این است که تفاوت چیست و کدام برای پروژه در فضای باز مورد نظر من بهترین است؟ برخی عوامل در نهایت می توانند به شما کمک کنند تصمیم بگیرید کدام راه حل بهتر است، سایبان یا سقف جمع شونده؟ اما به ترجیح شخصی نیز بستگی دارد.

هر دو سایبان و سقف سفارشی ساخته شده اند تا متناسب با ساختار شما باشد. هر دو محافظت در برابر آفتاب و باران را ارائه می دهند.

نصب

سایبان و سقف جمع شونده

سایبان جمع شونده (سمت چپ) در زیر ساختار و سقف جمع شونده (سمت راست) در بالا نصب می شود.

واضح ترین تفاوت در محل نصب هر سیستم است. سایبان جمع شونده در زیر تیرهای پرگولا قرار می گیرد و سایه آن زیر خط آویزان است. سقف جمع شونده در بالای سازه با سایه سوار بر بالای مسیر نصب می شود.

اگر این سازه به عنوان یک نتیجه کانونی در نتیجه مهارت و طراحی زیبا طراحی شود، سقف جمع شونده که بر فراز پرگولا نصب شده است اجازه می دهد تا جزئیات در تمرکز کامل باقی بمانند. همچنین امکان نصب پنکه های سقفی، چراغ ها و بخاری ها را در قسمت زیرین آلاچیق فراهم می کند.

نصب و راه اندازی

سایبان جمع شونده به راحتی توسط دو نفر با نردبان و مته قابل نصب است. اکثر صاحبخانه ها به تنهایی نصب سایبان را انجام می دهند. سقف جمع شونده به راهنمایی فنی بیشتری نیاز دارد زیرا معمولاً بزرگتر و سنگین تر است. آلوفکس می تواند تیم خدمات خود را اعزام کند تا از نصب و راه اندازی درست اطمینان حاصل شود.

پوشش

اگر به حداکثر پوشش علاقه دارید، سقف جمع شونده می تواند کل قسمت بالای سازه را از لبه به لبه پوشش دهد. این امر همچنین باعث می شود که آب باران از ساختار خارج شود. با نصب سایبان جمع شونده در زیر سازه، پوشش معمولاً توسط تیرها و پایه های سازه محدود می شود.

هر دو می توانند با جفت کردن یا چسباندن چندین واحد به یکدیگر پوشش گسترده ای را ارائه دهند ، با این حال ، سقف جمع شونده از آزادی و انعطاف پذیری بیشتری در طراحی برخوردار است. انتخاب با شماست! سایبان یا سقف جمع شونده؟

گزینه های حرکتی

سقف یا سایبان جمع شونده در سه گزینه حرکتی موجود است:

  1. دستی با دسته جدا شونده

  2. طنابی که شبیه سیستم قرقره کار می کند

  3. موتور با فشار یک دکمه یا برنامه

هزینه

اهداف بودجه می تواند آخرین عامل تعیین کننده در انتخاب محصول توسط مشتری باشد. تفاوت هزینه بین سایبان دستی و سقف جمع شونده خودکار می تواند جهشی باشد. با این حال ، مزایای اضافی ناشی از راه حل سقف جمع شونده می تواند افزایش بودجه را توجیه کند. همه اینها به استفاده مورد نظر از فضای تحت پوشش خلاصه می شود.

جزئیات هر پروژه متفاوت است و الزامات درخواست شده توسط هر مشتری متفاوت است. همانطور که هر پروژه سفارشی است، هر سایبان یا سقف جمع شونده نیز مناسب است. متخصصین آلوفکس همواره در خدمت شما هستند و می توانند به شما کمک کنند تصمیم بگیرید کدام محصول گزینه بهتری است.