مزایا و معایب پنجره های آلومینیومی

پنجره-دوجداره-آلومینیومی

هنگامی که عمر پنجره های شما به پایان می رسد و از نظر ذهنی آماده خرید پنجره های جدید هستید، با گزینه های زیادی روبرو می شوید که آلومینیوم یکی از آنها است. پنجره های آلومینیومی از دهه 70 پیشرفت زیادی داشته است. اجازه دهید مزایا و معایب پنجره های آلومینیومی را در مقایسه با سایر گزینه های شما بررسی کنیم.

مزایای پنجره های آلومینیومی

مزیت اصلی آلومینیوم سبکی و دوام آن است. پنجره های آلومینیومی مخصوصاً با روکش کارخانه ای کاملاً مستحکم هستند و تقریباً نیاز به تعمیر و نگهداری ندارند، اگر پنجره هایی با طراحی منحصر به فرد دارید، ممکن است بخواهید آلومینیوم را در نظر بگیرید زیرا می تواند به هر شکلی قالب بندی شود.

معایب پنجره های آلومینیومی

مشکل اصلی آلومینیوم این است که عایق حرارتی پایینی دارد. رسانایی حرارتی آلومینیوم زیاد است. بنابراین پنجره های آلومینیومی گزینه های ضعیفی در آب و هوای سرد هستند. تراکم یا حتی یخ زدگی در داخل پنجره ها ایجاد می شود و می تواند مشکلات مختلفی را ایجاد کند.

  مشکل را می توان با استفاده از مواد غیر رسانا بین دو شیشه حل کرد. فاصله بین دو شیشه باید حداقل 14 اینچ ضخامت داشته باشد. باید بین قطعات آلومینیومی داخلی و خارجی یک وقفه کامل وجود داشته باشد. که این همان پنجره های دوجداره آلومینیومی است. در غیر این صورت یک پل حرارتی ایجاد می شود و گرما از بین می رود.

بیشتر بدانید : جهت آشنایی با پنجره گیوتینی مقاله مربوطه را بخوانید.

چه موقع استفاده از پنجره آلومینیومی ایده آل است؟

پنجره آلومینیومی وقتی سرما عامل مهمی نیست می تواند گزینه مناسبی باشد. فریم های آلومینیومی مدرن با استانداردها و تحمل بسیار بالا ساخته شده اند. این بدان معناست که آنها گرما را بسیار کارآمدتر از گذشته نگه می دارند. آنها در ساختمانهای تجاری محبوب هستند زیرا ارزان تر از سایر گزینه ها هستند.

آلومینیوم در مقابل وینیل

پنجره های وینیل پس از نصب نیاز به تعمیر و نگهداری ندارند. آنها همچنین رسانایی حرارتی پایینی دارند بنابراین گرما را در خود نگه می دارند. قاب های جوش داده شده روی پنجره های وینیل به این معنی است که آب یا هوا از آن عبور نمی کند. بر خلاف آلومینیوم، وینیل اجازه نمی دهد که بین شیشه ها چگالش ایجاد شود.

پنجره های وینیل همیشه به راحتی باز و بسته می شوند و هیچ چسبندگی ندارند. پنجره های آلومینیومی در جلوگیری از سر و صدا بهتر عمل می کنند، حتی اگر پنجره های وینیل نیز بسیار کارآمد باشند. به راحتی و خیال راحت می توانید پنجره های دوجداره آلومینیومی را جایگزین کنید.