پروفیل آلومینیوم چیست؟

شاید خیلی از شما نمی دانید پروفیل چیست؟ درواقع پروفیل به عنوان مصالح در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. پروفیل ها می توانند فلزی، فولادی، آلومینیومی و … باشند.

ما در این مقاله می خواهیم موارد استفاده از پروفیل آلومینیوم همچنین مزایای لوله پروفیل آلومینیوم و انواع آن را بررسی کنیم. ویژگی سبک بودن وزن، انعطاف پذیری، مقاومت و … لوله پروفیل آلومینیوم را در برابر دیگر پروفیل ها استثنا کرده است. این ها همگی باعث شده است تا لوله پروفیل آلومینیوم  در ساخت و ساز طرفداران زیادی پیدا کند.

پروفیل

تصور ساخت و ساز مدرن، بدون تنوع محصولات فلزی مانند لوله های پروفیل دشوار است. امروزه انواع مختلفی از محصولات پروفیل آلومینیوم تولید می شود.

وقتی کلمه لوله پروفیل را می شنوید همگی یک لوله تو خالی بلند با مقطع دایره ای تصور می کنیم. اما در حقیقت، انواع مختلفی از این جسم به ظاهر ساده وجود دارد و همه آنها تفاوت هایی دارند. لوله پروفیل آلومینیومی با کیفیت بالا در درجه های مختلف، مستطیل، گرد یا مربع در عرض ها و ضخامت های مختلف ارائه می شود. این لوله های پروفیل با وجود وزن کم بسیار مقاوم هستند. حداقل برش لوله پروفیل 1*1سانتی متر است، اما حداکثر اندازه مقطع می تواند به 40*50 سانتی متر برسد. در مورد ضخامت این محصول می توان از 1 میلی متر به 2.2 سانتی متر نیز رسید. این نوع پروفیل ها قادر به تحمل حداکثر بار هستند.

موارد استفاده از لوله های پروفیل آلومینیوم

لوله های پروفیل آلومینیوم می توانند در موارد زیر مورد استفاده قرار بگیرند.

 1. برای چارچوب ساخت و ساز
 2. برای چیدمان سکوها و استادیوم های بزرگ
 3. برای ساخت و بازسازی طاقها و پلها
 4. ساخت مراکز خرید
 5. ایستگاه های حمل و نقل عمومی
 6. به عنوان بیلبورد ها
 7. برای ساخت پارتیشن
 8. ساخت گلخانه ها و خانه های خصوصی

مزایای لوله پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم مزایای بیشتری نسبت به سایر پروفیل ها دارد.

ماندگاری مواد آلومینیوم توانایی مقاومت در برابر عوامل مختلف محیطی از جمله خوردگی و اشعه ماورا بنفش را دارند. پروفیل های آلومینیوم با ویژگی های کلیدی مانند فلنج انتگرال و بخش U طراحی شده اند که می توانند پانل ها و شیشه ها را محکم و ثابت نگه دارند.

همچنین در مورد مزایای لوله پروفیل آلومینیوم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از لوله های پروفیل آلومینیوم یک گزینه اقتصادی است، زیرا ساخت ساختمانهای بزرگ به مواد کمی احتیاج دارد.
 • سرعت نصب و سبک بودن یک مزیت قابل توجه است که به شما امکان می دهد در مدت زمان کوتاهی یک ساختمان بزرگ بسازید.
 • در ساخت لوله از نوع ضد زنگ استفاده می شود، که کاملاً برای استانداردهای بهداشتی مناسب است.
 • قابلیت حمل آسان و هزینه حمل نقل کمتر

یکی دیگر از ویژگی های سازه های لوله پروفیل آلومینیوم جایگزینی یکی از کل ساختار است، زیرا در چنین کارهایی نیازی به جدا کردن آن قسمت آسیب دیده نیست و کافی است همانجا لوله قدیمی را بردارید و یک لوله جدید را نصب کنید.

آلومینیوم قابلیت بازیافت دارد و به تولیدکنندگان امکان استفاده مجدد از مواد را در مصارف ساختمانی می دهد.

معمولاً لوله های پروفیل  آلومینیومی مزایای بسیاری را برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نهایی فراهم می کند

نتیجه

به طور کلی، لوله پروفیل آلومینیوم یک گزینه مقرون به صرفه است. به دلیل اندازه های متنوعی که دارد، برای کاربردهای مختلف تولیدی مناسب است.

ما محصولات لوله پروفیل آلومینیومی خاص با کیفیت بالا و متناسب با نیازهای شما ارائه خواهیم داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لوله های پروفیل آلومینیومی اکنون با آلوفکس تماس بگیرید. می توانید محصولات مرتبط را از قسمت تجهیزات نرده آلومینیومی مشاهده کنید.