چه نوع شیشه برای بالکن شیشه ای مناسب است؟

شیشه های مقاوم محبوب ترین شیشه برای بالکن شیشه ای هستند، هردو شیشه بدون قاب و با قاب برای استفاده در بالکن شیشه ای مناسب هستند. شیشه های فشرده و شیشه های مقاوم در برابر حرارت از نظر نحوه پردازش نسبتاً مشابه هستند.

به طور کلی شیشه یکی از بهترین مواد برای استفاده در نرده های بالکن در نظر گرفته می شود. در طراحی و انتخاب نرده شیشه ای ملاحظات مهمی مورد نیاز است که برخی از آنها در زیر بررسی شده است.

شیشه مناسب بالکن

برخی از مزایای معمول نرده های شیشه ای در بالکن ها عبارتند از:

 1. نسبتاً کم هزینه (اما با ارزش بالا)
 2. نگهداری کم/طول عمر بالا
 3. مقاومت بالا در برابر ضربه
 4. طیف گسترده ای از گزینه های رنگ و مبهم
 5. باز بودن را ایجاد می کند و دیدها را فعال می کند
 6. به راحتی قابل نصب یا سفارشی است

نکات مهم برای انواع شیشه برای بالکن شیشه ای

 • شیشه مقاوم در برابر حرارت دارای فشرده سازی سطحی کمتری نسبت به سختی است.
 • آغشته شدن شیشه در حرارت یک معیار آزمایش اضافی است، نه یک فرایند تولید متفاوت.

در حالی که شیشه یکی از ایمن ترین گزینه ها برای محافظت از لبه بالکن است، طبیعتاً شکننده است. همه بالکنها به شیشه ایمنی مقاوم نیاز دارند.

چه نوع نرده بالکن شیشه ای وجود دارد؟

مقررات و استانداردهای مربوط به شیشه های مورد استفاده در ساختمانها را می توان در سه دسته در نظر گرفت. هر یک از انواع شیشه ای نیاز به بارهای متفاوت طراحی و بنابراین مشخصات متفاوت شیشه دارد:

 • موانع محافظ شیشه ای مستقل
 • موانع با پانل های پر کننده شیشه
 • دیوارهای شیشه ای با ارتفاع کامل

تفاوتهای اصلی معمولاً عبارتند از:

 • مقاوم در برابر ضربه

شیشه مقاوم دارای یک فرآیند خنک کننده سریع است که باعث ایجاد فشرده سازی سطحی بالاتر می شود. این باعث می شود سطح، چهار تا پنج برابر قوی تر از شیشه های تصفیه نشده باشد. فرآیند تقویت حرارتی کندتر است، به این معنی که مقاومت فشاری کمتر است و دو برابر شیشه های تصفیه نشده قوی می شود.

 • تولید

به دلیل کندتر شدن فرآیند خنک کننده شیشه های تقویت شده با حرارت، به کنترل بیشتری نیاز دارد و بنابراین معمولاً برای پردازنده های شیشه ای سخت تر از شیشه های مقاوم درست می شوند.

 • تکه تکه شدن

معمولاً هرچه فشرده سازی سطح بیشتر باشد، شیشه به قطعات بیشتری تکه تکه می شود (در صورت لمینت شدن این می تواند الگوی تکه تکه شدن را بطور قابل توجهی تغییر دهد). بنابراین شیشه سخت شده به ذرات کوچکتر خرد می شود در حالی که شیشه تقویت شده با حرارت بیشتر شبیه شیشه بدون تصفیه می شود.

 • آسیب پذیری در برابر شکست

سولفید نیکل می تواند در هر دو شیشه سخت شده یا شیشه تقویت شده با حرارت ایجاد شود. با این حال ، از آنجا که فشرده سازی سطحی شیشه های مقاوم در برابر حرارت بسیار کمتر از شیشه های مقاوم در برابر حرارت است، باعث می شود بسیار کمتر باعث شکستگی خود به خودی در شیشه مقاوم در برابر حرارت شود.