انتخاب در و پنجره مناسب برای خانه

هنگام انتخاب در و پنجره مناسب برای خانه، چیزهای زیادی باید سنجیده شود. نحوه عملکرد آنها، محل قرارگیری آنها و هرگونه ملاحظات حریم خصوصی می تواند به طور قابل توجهی بر ظاهر خانه شما تأثیر بگذارد. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم در نظر بگیرید که چگونه این عناصر می‌توانند در کنار سبک زندگی شما کار کنند تا به شما کمک کنند خانه‌ای را بسازید که دوستش دارید.

عملکرد

عملکرد

هنگام تصمیم گیری در مورد عملکرد پنجره ها و درها، چیزهای زیادی برای انتخاب وجود دارد. اما سبک زندگی شما برای تصمیم گیری می تواند به شما کمک کند تا گزینه ها را انتخاب کنید.

اگر عاشق سرگرمی هستید، می توانید با درب های کشویی جریانی بدون درز بین داخل و خارج ایجاد کنید. آنها یک گزینه همه کاره هستند و می توانند به باز کردن فضاهای زندگی شما کمک کنند، تهویه و نور را با ظرفیت باز شدن خود به خانه شما بیاورند. به علاوه، درهای کشویی را می توان در اندازه های مختلفی نصب کرد، از درب استاندارد، مقرون به صرفه و دو پانل تا درب شش پانل که در وسط قرار می گیرد.

آب و هوایی که در آن زندگی می کنید و محیط شما نیز می تواند تأثیر زیادی بر عملکرد و انتخاب در و پنجره مناسب شما داشته باشد. برای کسانی که در یک محیط مرطوب هستند، پنجره های سایبان می توانند به ورود هوای تازه کمک کنند زیرا می توانید آنها را باز کنید حتی اگر باران می بارد.

و گاهی اوقات، زیبایی طراحی خانه شما عملکرد درها و پنجره های شما را مشخص می کند. به عنوان مثال، خانه‌های به سبک همپتون در چند سال اخیر جذابیت زیادی پیدا کرده‌اند، زیرا زیبایی‌شناسی همیشگی‌شان مورد توجه قرار گرفته است. پنجره‌های سایبان و درهای فرانسوی راه ساده‌ای برای تزریق حس تجمل همپتون‌ها و افزایش استایل شما هستند.

جایگاه

جایی که پنجره ها و درهای خود را قرار می دهید برای تقویت جریان هوا و به حداکثر رساندن ظرفیت خانه شما برای نور طبیعی و بهره وری انرژی بسیار مهم است.

با فکر کردن به جهت خانه خود شروع کنید. آیا می‌دانستید که پنجره‌های رو به شمال نسبت به پنجره‌های رو به شرق و غرب در زمستان بیشتر خورشید را دریافت می‌کنند؟ افزایش اندازه و کمیت پنجره های رو به شمال کمک می کند تا گرما و نور بسیار مورد نیاز را در ماه های زمستان وارد کنید. برعکس، پنجره‌های رو به شرق و غرب در زمستان، پاییز و بهار نور زیادی دریافت نمی‌کنند، اما در تابستان نور و گرمای زیادی را به همراه دارند. از پنجره‌های بزرگ دوری کنید و مطمئن شوید که در آن طرف‌های خانه به خوبی سایه می‌اندازند تا گرمای ورودی در هنگام افزایش دما به حداقل برسد.

تهویه خوب مدیریت شده بخش بزرگی از چیزی است که خانه را راحت و کارآمد می کند. راه هایی را در نظر بگیرید که پنجره ها و درهای شما می توانند هوای تازه را در تابستان وارد کنند و در زمستان گرما را قفل کنند. در حالی که ممکن است به نظر برسد که ردیف کردن درها و پنجره ها باعث تهویه بهتر می شود، اما می تواند نقش تونل باد را در خانه شما ایجاد کند. انتخاب پنجره هایی که با در نظر گرفتن کارایی انرژی طراحی شده اند مانند پنجره های آلومینیومی دو جداره می تواند به حفظ گرمای داخل کمک کند. این ملاحظات ساده واقعاً می تواند به حداکثر رساندن بازده انرژی خانه شما و اطمینان از تهویه مناسب برای جلوگیری از ایجاد رطوبت که می تواند منجر به کپک زدن شود کمک کند.

حریم خصوصی

وقتی صحبت از حریم خصوصی به میان می‌آید، اولویت این است که با انتخاب در و پنجره مناسب از نگاه کردن همسایه‌ها به خانه‌تان یا شما به خانه‌های همسایه‌ها اجتناب کنید. انجام این کار بدون به خطر انداختن نور طبیعی و جریان هوا بسیار دشوار است.

خوشبختانه، چند راه حل در دسترس است. شیشه مبهم برای فضاهایی مانند حمام شما عالی است، زیرا دید داخل را مسدود می کند و در عین حال اجازه می دهد نور به داخل خانه شما فیلتر شود. از شیشه های رنگی و یا شیشه های مات برای این کاربرد می توان استفاده کرد.

همچنین می‌توانید با قرار دادن پنجره‌های برجسته در فضاهایی مانند اتاق خواب، مسیری ساختاری‌تر را به سمت پایین بروید. این پنجره های عریض و کوتاه بر روی دیوار بالاتر از سطح چشم قرار گرفته اند. آنها می توانند نور طبیعی را وارد کنند و همچنان نمای داخل را پنهان کنند.

حریم خصوصی سر و صدا را نیز شامل می شود. اگر ملک شما در یک منطقه پر سر و صدا است، معرفی پنجره هایی با محلول شیشه ای آکوستیک می تواند به کاهش میزان سر و صدای وارد شده به خانه شما و افزایش حس آرامش کمک کند.

شایان ذکر است که مقرراتی برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی شما و همسایگانتان وجود دارد، بنابراین برخی از اتاق‌های خانه شما ممکن است به‌منظور مطابقت با قوانین ساخت‌وساز محل زندگیتان، دارای شیشه‌های استاندارد باشند.